Wszywka alkoholowa Esperal najczęściej umieszczana jest w okolicach łopatki lub mięśnia pośladkowego. Pozwala to na całkowitą dyskrecję leczenia awersyjnego. Co więcej, miejsca te są bezpieczne. W tych okolicach nie przebiegają duże nerwy ani też naczynia krwionośne.

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej nie jest bolesny. Wykonywany jest zawsze w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie miejscowe skutecznie znosi ból. Pacjent przez cały czas wykonywania procedury jest całkowicie świadomy tego, co się dookoła niego dzieje.

Nie, tabletki wszyte podskórnie nie są widoczne. Wszywane są one stosunkowo głęboko pod skórę osoby uzależnionej, stąd nie ma takiej możliwości aby były widoczne.

Po zabiegu najważniejszym zaleceniem jest całkowity zakaz picia alkoholu (w każdej postaci oraz ilości). Zaleca się również unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego i zrezygnowanie z pływania w basenie przez około tydzień od implantacji. Wszystko po to aby rana zagoiła się w sposób prawidłowy.

Należy wiedzieć, że wszywka alkoholowa sama w sobie nie jest lekiem na alkoholizm. Pomaga ona jedynie skutecznie utrzymać abstynencję. Uzależniony po zastosowaniu wszywki może podjąć dalsze kroki oparte na psychoterapii. Wszywka będzie czuwać na straży jego trzeźwości, aby w sytuacjach kryzysowych nie sięgnął po kieliszek.

Picie alkoholu po zaszyciu jest niebezpieczne i może wywołać uszczerbek na zdrowiu. Szczególnie u osób, które posiadają choroby przewlekłe. Jeżeli pacjent z wszywką napije się nawet odrobiny trunku wysokoprocentowego w ciągu kilku minut pojawią się u niego: nudności, wymioty, silne bóle głowy, drżenie mięśni i wiele innych dużo poważniejszych objawów. Podczas całego okresu terapii awersyjnej warto zachowywać 100% abstynencję.

Tak, można po zabiegu wrócić do domu samochodem. Wszywka alkoholowa nie wpływa w żaden sposób na koncentrację i czas reakcji kierującego pojazdem.

Nie ma takiej możliwości. Tabletki z lekiem umieszczane są głęboko pod skórą w okolicy podpowęziowej. Wyjęcie wszywki alkoholowej Esperal możliwe jest tylko przez ponowne nacięcie skóry przez lekarza. Jeżeli chcemy zrezygnować z terapii awersyjnej powinniśmy zgłosić się ponownie do lekarza wykonującego zabieg.

Kiedy inne stosowane formy walki z uzależnieniem zawiodły. Jeżeli nie masz kontroli nad piciem oraz pijesz bez umiaru, a chciałbyś przestać lecz nie masz pomysłu jak. Wszywka pomoże Ci skutecznie utrzymać całkowitą abstynencję poprzez wywołanie awersji do spożywania napojów alkoholowych.

Zabieg zaszycia będzie niemożliwy do wykonania w następujących sytuacjach:
  • - kiedy pacjent jest w stanie upojenia alkoholowego (wymagana jest 24 godzinna abstynencja),
  • - jeżeli uzależniony wykazuje nadwrażliwość na aktywne składniki leku,
  • - jeśli pacjent zażywa leki zawierające alkohol,
  • - jeżeli pacjent choruje na niewydolność serca, chorobę niedokrwienną serca, nadciśnienie tętnicze,
  • - jeśli uzależniony ma zaburzenia psychiczne lub psychozy.